pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 lipca 2021
  • wyświetleń: 14219

Zuzia miała wyjechać na obóz. Zatrzymał ją rak kości

Zawsze pełna energii, aktywna 11-latka z Pawłowic tegoroczne wakacje miała spędzić na obozie sportowym. Przed wyjazdem musiała zrobić badania profilaktyczne. Nikt nie spodziewał się, że zamiast na obóz trafi na oddział onkologiczny, zamiast zabaw i wygłupów z przyjaciółmi czeka ją chemioterapia i operacje. U Zuzi zdiagnozowano nowotwór złośliwy kości udowej - osteosarcomę.

Zuzanna Polak
Zuzanna Polak z Pawłowic · fot. archiwum prywatne


Niedługo później okazało się, że są przerzuty na płucach. Aktualnie Zuzia jest pacjentką Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Przed nią długie i trudne leczenie - przejdzie chemioterapię, która ma pozwolić na operację uda i wszczepienie endoprotezy, kolejne cykle chemioterapii i operację płuc. Cala rodzina mocno wspiera Zuzie i jak sami mówią "chociaż jest ciężko, trudno i się boimy to na pewno będziemy walczyć i się nie poddamy!".

Powiedzieć, że Zuzanna jest fanką Harrego Pottera to jakby nic nie powiedzieć. Zuzia jest fanatyczką, absolutnie uwielbia tą przepełnioną przygodami, zaklęciami i emocjami historię. Do magicznego świata Harrego wciągnęła również młodszą siostrę Michalinę.

Choroba Zuzi przewróciła życie rodziny do góry nogami. Michalina bardzo ciężko znosi rozłąkę z siostrą. Mama musiała zrezygnować z pracy, żeby móc być stale z córką w szpitalu. Tata przemierza miesięcznie tysiące kilometrów, jeżdżąc miedzy domem a szpitalem.

Wesprzyjmy rodzinę Zuzi w tej trudnej sytuacji. Wpłat można dokonywać na indywidualne subkonto małej pacjentki. Można też podzielić się 1% podatku w okresie rozliczeniowym. Za każde wsparcie rodzina serdecznie dziękuje.

Apel powstał w oparciu o informacje z dnia 12.07.2021r.

O Zuzi na stronie Fundacji: fundacjaiskierka.pl/podopieczni/zuzanna-polak

Fundacja ISKIERKA
Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2
ING Bank Śląski nr konta:
54 1050 0099 6781 1000 1000 1071

Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty:
PL54 1050 0099 6781 1000 1000 1071
BIC (SWIFT): INGBPLPW

1% KRS 0000248546
cel szczegółowy: "Zuzanna POLAK"

ar / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.