pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lipca 2021
  • 19 lipca 2021
  • wyświetleń: 9210

248 osób zaszczepiło się w weekend na rynku w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W miniony weekend na pszczyńskim rynku odbyła się akcja szczepień przeciwko COVID-19. Można było wziąć w niej udział bez wcześniejszej rejestracji. Zainteresowanie było olbrzymie, a w czasie dwóch dni jednodawkową szczepionkę przyjęło aż 248 osób. Podobna akcja zostanie powtórzona w najbliższych tygodniach - zapowiada pszczyński magistrat.

akcja szczepień na pszczyńskim rynku - 17-18.07.2021
248 osób zaszczepiło się w weekend na rynku w Pszczynie - 17-18.07.2021 · fot. UM Pszczyna


Akcję przygotował Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Pszczynie we współpracy z Centrum Lekarskim Alfa z Bielska-Białej. Osoby zainteresowane mogły skorzystać z jednodawkowych preparatów firmy Johnson&Johnson.

Sobotnio-niedzielne szczepienia na pszczyńskim rynku odbywały się pod nadzorem kadry medycznej. W pierwszej kolejności z każdą z zainteresowanych szczepieniem osób wywiad przeprowadzał lekarz, a dopiero na tej podstawie szczepionkę podawała pielęgniarka.

W sobotę w godzinach od 14.00 do 20.00 zaszczepionych zostało 110 osób, natomiast drugiego dnia (pomiędzy godziną 12.00 a 20.00) - 138 osób.

Przed weekendem do skorzystania z możliwości szczepień zachęcali burmistrz Dariusz Skrobol i zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok.

- Szczepienia i odpowiedzialność społeczna to najważniejsze narzędzia do walki z pandemią. To właśnie wysoki wskaźnik szczepień pozwoli nam zatrzymać pandemię. Szczepmy się dla naszych rodziców, dziadków, dzieci i wnuków. Szczepmy się, by bezpiecznie uczestniczyć w życiu gminy, by brać udział w wydarzeniach, imprezach, swobodnie odwiedzać restauracje. Jeżeli się zaszczepimy to przejdziemy łagodniej objawy koronawirusa lub choroba nas ominie. Bądźmy odpowiedzialni! - przekonywali.

- Bardzo cieszę się, że mieszkańcy naszej gminy tak odpowiedzialnie podchodzą do kwestii szczepień. Z racji dużego zainteresowania akcją, postanowiliśmy o zorganizowaniu kolejnej, podczas której mieszkańcy będą mieli możliwość się zaszczepić. Odbędzie się ona podczas Święta Miodu, czyli w weekend 31 lipca i 1 sierpnia - zapowiada Dariusz Skrobol.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj