• 20 lipca 2021
  • 21 lipca 2021
  • wyświetleń: 2694

Puchar Europy w triathlonie: Paulina Klimas w TOP10

W niedzielę, 18 lipca odbyły się finały elity w ramach Pucharu Europy w trathlonie w Tiszaujvaros na Węgrzech. W rywalizacji kobiet mogliśmy śledzić poczynania jednej reprezentantki Polski. Do finału elity kobiet dostała się pszczyńska zawodniczka Paulina Klimas, która dzień wcześniej w półfinałowym wyścigu zajęła trzecie miejsce. Ostatecznie w Pucharze Europy zajęła 7. miejsce!

Paulina Klimas w Top Ten
Paulina Klimas w TOP10 Pucharu Europy · fot. Paulina Klimas Triathlon / Facebook

W zawodach najszybsza okazała się reprezentantka Wielkiej Brytanii Olivia Mathias. Pokonała trasę w czasie 1:00:16. Tym samym na ostatnich metrach wyprzedziła Francuzkę Audrey Merle o dwie sekundy. Podium uzupełniła Costanza Arpinelii z Włoch (1:00:27).

TOP5 elity kobiet PE Tiszaujvaros

• Olivia Mathias (GBR) - 1:00:16
  • Audrey Merle (FRA) - 1:00:18
  • Costanza Arpinelli (ITA) - 1:00:27
  • Annika Koch (GER) - 1:00:39
  • Beatrice Mallozzi (ITA) - 1:00:46

Puchar Europy w triathlonie: Paulina Klimas w TOP10 · fot. Paulina Klimas Triathlon / Facebook

Po raz kolejny Paulina Klimas udowodniła, że jest w dobrej formie. Finał elity kobiet zakończyła na siódmej pozycji. Pokonała trasę w czasie 1:00:51. Jak to wyglądało w liczbach?

Pływanie - 10:40