pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 2 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1549

[ZDJĘCIA] Jura Krakowsko-Częstochowska z DIABLAKiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

1 sierpnia 2021 roku odbyła się kolejna w tym roku, zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK" wycieczka. Tym razem jej charakter był typowo krajoznawczy a celem dwie doliny - Dolina Prądnika i Dolina Sąspowska, obie objęte ochroną Ojcowskiego Parku Narodowego.

Jura Krakowsko-Częstochowska z DIABLAKiem


W trakcie wycieczki po Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej zwanej również Jurą Krakowsko-Częstochowską uczestnicy przeszli trasę z Murowni przez fragment Doliny Prądnika i Doliny Sąspowskiej, aż do Ojcowa, mając po drodze możliwość podziwiania licznych form skalnych, m.in. Bramy Krakowskiej czy Skały Puchacza.

W Ojcowie turyści zwiedzić mogli ruiny Zamku w Ojcowie, wybudowanego w systemie Orlich Gniazd. Następnie grupa przeszła do Kaplicy "Na Wodzie" św. Józefa Robotnika, skąd już autokarem przejechała do Sołuszowej by zwiedzić fragment Zamku w Pieskowej Skale oraz przespacerować się pod Maczugę Herkulesa. Po zakończonym zwiedzaniu i posileniu się turyści udali się do miejscowości Klucze by zrealizować ostatni zaplanowany punkt wycieczki, czyli wizytę na największym w Polsce obszarze lotnych piasków, leżącym na pograniczu Wyżyny Śląskiej i Wyżyny Olkuskiej, czyli Pustyni Błędowskiej.

Całość trasy pieszej liczyła około 10km i odbyła się prawie w warunkach bezdeszczowych. Deszcz lekko "zmoczył" uczestników w Ojcowie i chwilowo na Pustyni Błędowskiej. Dzień, chociaż długi, szczególnie dla najmłodszych uczestników, spędzony był jednak bardzo aktywnie a wszyscy bardzo dużo zobaczyli, dowiedzieli się wielu ciekawych informacji i zadowolona grupa turystów, późnym popołudniem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. W trakcie wycieczki uczestnikom przedstawiona została bogata historia terenu, walory przyrodniczo-krajobrazowe oraz ciekawostki związane z regionem. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - DZIĘKUJEMY!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić np po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Koszt wyjazdu dla uprawnionych uczestników wsparty został z dotacji uzyskanej z Powiatu Pszczyńskiego.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
  • 06.08.2021r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku-Białej,
  • 08.08.2021r. - Termy w Chochołowie + Zakopane
  • 21.08.2021r. - wycieczka w Tatry - Kasprowy Wierch i Goryczkowe Czuby
  • 22.08.2021r. - wycieczka w Gorce - Turbacz
  • 29.08.201r. - wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce,
  • 05.09.2021r. - wycieczka Beskid Żywiecki - wschód słońca na Babiej Górze.
  • 11.09.2021r. - wycieczka RODZINNA w Tatry


Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST "DIABLAK" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

KST Diablak / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj