pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najpopularniejsze

  • 22 lipca 2021
  • 23 lipca 2021
  • wyświetleń: 3456

Rekrutacja do szkół: absolwenci klas 8 poznali wyniki

Absolwenci ósmych klas szkół podstawowych poznali wyniki tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Do 30 lipca uczniowie muszą złożyć dokumenty w wybranej szkole, potwierdzając ostatecznie swój wybór.

rekrutacja do szkół
Do 30 lipca uczniowie muszą złożyć dokumenty w wybranej szkole, potwierdzając ostatecznie swój wybór · fot. powiat


W czwartek, 22 lipca absolwenci szkół podstawowych poznali wyniki rekrutacji. Do szkół prowadzonych przez Powiat Pszczyński zakwalifikowanych zostało 579 uczniów.

- Ostateczne wyniki naboru poznamy 2 sierpnia. Niektórzy uczniowie rezygnują po zakwalifikowaniu się do danej szkoły i zmieniają miejsce, w którym chcą się uczyć - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński. Liczba absolwentów zakwalifikowanych do powiatowych placówek jest porównywalna do zeszłego roku.

W ciągu tygodnia, od 23 lipca uczniowie mają czas na złożenie w wybranej placówce oryginału świadectwa ukończenia szkoły oraz oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Trzeba to zrobić do 30 lipca (godz. 15.00).

Uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej ze szkół, do których aplikowali będą mogli skorzystać z oferty placówek, w których pojawią się miejsca.

- Od 3 do 5 sierpnia w systemie elektronicznym będzie widoczny wykaz wszystkich wolnych miejsc w szkołach. Taka informacja zostanie także opublikowana na stronach internetowych powiatowych placówek - dodaje Damian Cieszewski.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.