pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Najpopularniejsze

  • 12 lipca 2021
  • wyświetleń: 2887

W warsztatach Samochodówki będą nowe pracownie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie (Samochodówka) w budynku warsztatów szkolnych rozpoczęły się prace budowlane. W nowoczesnych pracowniach kształcenia zawodowego będą uczyć się przyszli operatorzy obrabiarek skrawających, elektrycy, mechanicy pojazdów samochodowych oraz technicy usług fryzjerskich.

W warsztatach szkolnych Samochodówki będą nowe pracownie - 07.2021 · fot. powiat


Dzięki pracom remontowym i zakupie nowoczesnego wyposażenia, stara pracownia obrabiarek zmieni się w nowoczesną, na miarę obecnych czasów.

Dwumiesięczna przerwa od zajęć lekcyjnych to najlepszy moment nie tylko na drobne remonty, ale również poważniejsze inwestycje w budynkach oświatowych. Powiat Pszczyński przystąpił do utworzenia nowoczesnych pracowni kształcenia zawodowego w budynku warsztatów szkolnych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie.

Wyłoniona w przetargu firma Zakład Remontowo-Budowlany Adam Kaszok z Pszczyny wykona prace rozbiórkowe, instalacyjne i wykończeniowe w dwóch pomieszczeniach dydaktycznych, w których powstaną nowoczesne pracownie - obrabiarek i motoryzacyjna. Remont obejmie także wejście główne do budynku warsztatów szkolnych, gdzie wykonany zostanie nowy podest z najazdem i stopniami, konserwacja posadzki, wymienione zostaną również drzwi.

W kolejnym etapie pracownie zostaną wyposażone w specjalistyczny sprzęt, w tym frezarkę i tokarkę uniwersalną, hamownię inercyjną, analizator spalin oraz kompleksowy system do pomiarów analogowych i cyfrowych parametrów pojazdów.

- Chcemy, żeby powiatowe szkoły były nowoczesne i dobrze wyposażone. To przyciąga młodzież, która chce uczyć się w warunkach zbliżonych do środowiska pracy - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Po wyremontowaniu i zakupie nowych sprzętów, uczniowie korzystać będą z nowoczesnej pracowni motoryzacyjnej.

Trwa również procedura przetargowa na wykonanie robót budowlanych w budynku PZS nr 1 przy ul. Bogedaina 20. Powstaną tu pracownia fryzjerska i elektryczna. Powiat Pszczyński planuje przeprowadzić remont wybranych pomieszczeń dydaktycznych parteru, korytarza oraz wejścia głównego. Oba budynki zostaną dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W pracowni elektrycznej zostanie utworzonych i wyposażonych pięć stanowisk pomiarowych, a w pracowni fryzjerskiej powstaną stanowiska między innymi do wykonywania zabiegów, mycia i pielęgnacji oraz zagęszczania i przedłużania włosów, badawcze włosa, laboratoryjne, recepcyjne z poczekalnią oraz stanowisko do ćwiczeń.

Utworzenie nowoczesnych pracowni kształcenia szacowane jest na ok. 900 tys. zł, z czego 765 tys. zł będzie pochodzić z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. To kolejne pracownie, które powstaną w szkołach prowadzonych przez Powiat Pszczyński. W ciągu ostatnich kilku lat w PZS nr 1 oraz PZS nr 2 powiat utworzył i wyposażył łącznie 11 nowych pracowni za ponad 3,6 mln zł.

Kilka miesięcy temu do użytku oddana została nowa pracownia cukiernicza w PZS nr 2

Projekt "Praktyczna nauka zawodu w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie - rozbudowa bazy oświatowej, etap II" realizowany jest przez Powiat Pszczyński z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj