Gorące tematy

• 7 lipca 2021
  • wyświetleń: 3666

Sukcesy zawodników Iskry Pszczyna na Mistrzostwach Śląska Młodzików

26 czerwca w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodzików w Lekkiej Atletyce. Zawodnik klubu MKS Iskra Pszczyna - Maksymilian Biela zdobył tytuł Wicemistrza Śląska w wieloskoku z rekordem życiowym 10.63m. Bardzo dobrze spisał się także w biegu na 100m gdzie z wynikiem 12,51 s (wiatr +2.7m/s) awansował do finałowej ósemki, jako jedyny sprinter z rocznika 2007. Franciszek Szymura został natomiast powołany na Ogólnopolskie zawody LDK w Sieradzu.

Sukcesy zawodników Iskry Pszczyna na Mistrzostwach Śląska Młodzików - 26.06.2021 · fot. Iskra Pszczyna

Z rekordami życiowymi w biegu na 300 m udział wzięły Magdalena Manowska( 47,80s) i Sara Munari (50.13 s), które biegały również w biegu na 100m. Sara uzyskała wynik 14,20s (+2,3m/s) , zaś Magda 14,33s (+2,5m/s) niestety zbyt silny wiatr nie pozwolił na zaliczenie rekordów życiowych.

Znakomicie spisała się także najmłodsza grupa lekkoatletów( rocznik 2012-2008), która startowała na II Dziecięcym Memoriale im. I. Szewińskiej w Konopiskach w dniu 16 czerwca.

Impreza ta odbywała się również w ramach programu " Lekkoatletyka dla każdego", której celem między innymi było wyłonienie reprezentacji województwa śląskiego na Ogólnopolskie zawody LDK w Sieradzu. Wśród zawodników, którzy zostali powołani znalazł się Franciszek Szymura w biegu na 600m w kategorii U12, które wojewódzkie zawody LDK w Konopiskach wygrał z czasem 1.52.75min.

W tej samej kategorii U12- Natalia Stania zajęła wysokie 4 miejsce w finałowym biegu na 60m z czasem 9.37s.

6 miejsce w skoku w dal w kategorii U14 zajął Oliwier Bagiński.
9 miejsce w kategorii U12 w biegu na 300m zajęła Tamara Bieszczad z rekordem życiowym 55.51s. Na tym samym dystansie, ale w kategorii U14 bardzo dobrze spisała się Zuzanna Ryt, która zakończyła rywalizację na 10 pozycji z rekordem życiowym 48.73s.

W biegu na 300m startowała także Martyna Sajdok, zaś w biegu na 100m reprezentowały nas aż cztery dziewczyny, które debiutowały na tym dystansie: Patrycja Wrona, Dominika Wrona, Natalia Staniek i Wiktoria Nowok. Najmłodsza zawodniczka Lena Ryszka( rocznik 2012) wzięła udział w biegu na 60m.

Z kolei juniorzy w składzie Sonia Pala i Michał Moroń reprezentowali Pszczynę na najważniejszej imprezie juniorskiej w sezonie letnim czyli 75 Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce w dniach 2-4 lipca, której gospodarzem w tym roku było miasto Lublin.

Sonia Pala w trójskoku zajęła 20 miejsce z najlepszym wynikiem w tym sezonie 10.41m, zaś Michał Moroń zajął 14 lokatę w skoku wzwyż.