pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 21 lipca 2021
  • wyświetleń: 1098

W Krzyżowicach rozbudują szkołę i zbudują salę gimnastyczną

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krzyżowicach" podaj

Budowa sali gimnastycznej wraz z rozbudową Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzyżowicach to kolejna duża inwestycja oświatowa w gminie Pawłowice. We wtorek, 20 lipca, podpisano umowę na realizację zadania o wartości ponad 6,3 mln zł. Nowe obiekty mają być gotowe na rok szkolny 2022/2023.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzyżowicach
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzyżowicach przed rozbudową - 07.2021 · fot. UG Pawłowice


Zakres prac obejmuje wyburzenie sali gimnastycznej i budowę nowej - większej oraz rozbudowę budynku o bibliotekę z czytelnią i salami lekcyjnymi. Częściowo zostanie wyremontowany dach, a kotłownia węglowa zostanie przebudowana na gazową. Budynek będzie dostosowany do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.

W pierwszej kolejności trzeba będzie wyburzyć dotychczasową salę gimnastyczną. Planuje się, że ta część zadania zostanie zrealizowana do końca sierpnia. Ponieważ obiekt znajduje się na terenie szkód górniczych, budynek będzie odpowiednio zabezpieczony. Koszt tych zabezpieczeń poniesie KWK "Pniówek". Na wykonanie prac firma ma 11 miesięcy. Uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele powinni więc w pełni korzystać z rozbudowanej placówki już w roku szkolnym 2022/2023.

Umowę podpisał w imieniu gminy wójt Franciszek Dziendziel, a ze strony wykonawcy Daniela Brózda, Prezes Zarządu firmy BUDOPOL Sp. z o.o., która będzie realizowała inwestycję.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krzyżowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Krzyżowicach" podaj