pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 3 lipca 2021
  • wyświetleń: 1620

Uczniowie uczą się o smogu w czasie półkolonii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Podczas półkolonii w gminie Pszczyna Referat ds. Jakości Powietrza Urzędu Miejskiego organizuje pogadanki na temat ekologii i konsekwencji, jakie niesie ze sobą zanieczyszczone powietrze. Mali mieszkańcy uczą się także tego, co sami mogą zrobić w walce ze smogiem.

Kampania Gramy czysto! #smogover w ramach półkolonii
Kampania Gramy czysto! #smogover w ramach półkolonii · fot. UM Pszczyna


Zajęcia z pracownikiem Urzędu Miejskiego odbywają się w ramach akcji Gramy czysto! #smogover we współpracy z Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego. Dzieci najpierw same dzielą się swoją wiedzą na temat smogu, a następnie dowiadują jak postępować i co same mogą zrobić, by powietrze w naszej gminie było czyste. Na potrzeby zajęć przygotowano specjalne materiały dopasowane do wieku uczestników, w tym quiz, który cieszy się olbrzymią popularnością.

- Podstawą ochrony środowiska jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców, również tych najmłodszych. Niezwykle istotnym elementem kampanii informacyjnej są spotkania z dziećmi. Inicjatywa pracowników Referatu ds. Jakości Powietrza spotkała się ze sporym zainteresowaniem samych uczestników. Jestem przekonany, że przekażą oni również wyniesioną naukę rodzicom, dziadkom, znajomym - chwali pomysł burmistrz Dariusz Skrobol.

Poza półkoloniami w ostatnim czasie pracownicy Referatu ds. Jakości Powietrza Urzędu Miejskiego przygotowali na ulicy Piastowskiej punkt konsultacyjno-informacyjny. Podobne inicjatywy będą realizowane podczas wydarzeń plenerowych w przyszłości.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj