pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 26 czerwca 2021
  • wyświetleń: 4419

Uczniowie szkół prowadzonych przez gminę Pszczyna rozpoczęli wakacje

W piątek, 25 czerwca uczniowie zakończyli rok szkolny. Wakacje rozpoczęło blisko 5000 uczniów szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Pszczyna. Bardzo wielu może pochwalić się dobrymi ocenami i wysokimi średnimi.

Zakończenie roku szkolnego klas ósmych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pszczynie - 24.06.2021 · fot. UM Pszczyna


Z uczniami kilku szkół spotkali się burmistrz Dariusz Skrobol oraz zastępca burmistrza Piotr Sidzina. Dzieciom i młodzieży gratulowali ocen oraz życzyli udanych i bezpiecznych wakacji. Uczniom klas ósmych, którzy opuszczają mury szkół podstawowych, oraz dzieciom, które żegnają się z przedszkolami, wręczyli niezapominajki - nasiona roślin, które będą wywoływać ciepłe wspomnienia o czasie spędzonym w dotychczasowej placówce edukacyjnej.

Wcześniej burmistrz wraz z zastępcami w formie wideokonferencji spotkali się z uczniami klas ósmych, którzy otrzymali tytuł Absolwenta Roku. - Jestem dumny z Waszych osiągnięć. To nie był łatwy czas. Pandemia spowodowała, że zmienił się system nauczania. Wy poradziliście sobie z tym znakomicie. Gratuluję niezwykłych osiągnięć i życzę kolejnych sukcesów. Zasłużyliście na wyróżnienie ponieważ bardzo dobre wyniki są efektem ciężkiej pracy. Gratuluję i dziękuję również dyrekcji i nauczycielom, za sprawne prowadzenie szkół w ostatnich kilkunastu miesiącach - mówił podczas tego spotkania burmistrz.

Zakończenie roku szkolnego klas ósmych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pszczynie - 24.06.2021 · fot. UM Pszczyna


24 czerwca podczas sesji Rady Miejskiej burmistrz Dariusz Skrobol przypomniał, że edukacja jest wśród najważniejszych zadań. - Szkoła to inwestycja. 8500 najmłodszych mieszkańców gminy Pszczyna może się dziś pochwalić, że ma naukę na najwyższym poziomie, a pracownicy oświaty myślę, że są zadowoleni z poziomu szkół, w jakich pracują - powiedział podczas wystąpienia.

Tu warto dodać, że gdy zaczynają się wakacje, życie w placówkach toczy się dalej. Najczęściej okres letni przeznaczony jest na czas remontów, modernizacji i innych prac, które uczynią szkoły jeszcze bardziej przyjaznymi miejscami do nauki i spędzania czasu z rówieśnikami.

mp / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.