pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 1 lipca 2021
  • wyświetleń: 1786

Przedszkolaki z Przedszkola nr 5 na warsztatach kulinarnych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole nr 5 w Pszczynie" podaj

W dniach 14,15 i 16 czerwca nasze przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, które zorganizował tatuś Fabianka w swojej restauracji Chef Bistro & Pub, która znajduje się na ulicy Marii Skłodowskiej Curie mieszczącej się naprzeciw naszego przedszkola.

Przedszkolaki z Przedszkola nr 5 na warsztatach kulinarnych · fot. Klaudia Biegier


Dzieciaki miały okazję pod okiem szefa kuchni i jego pomocników, kierowane cennymi wskazówkami kulinarnymi, przygotować burgery ze swoimi ulubionymi dodatkami. Przedszkolaki oprócz pysznych burgerów nauczyły się jak zrobić zdrową, cytrynową lemoniadę, a najprzyjemniejszym momentem była oczywiście degustacja!

Dzieci były bardzo zaangażowane w cały przebieg warsztatów, ogromnie spodobała im się możliwość samodzielnego przygotowania posiłku, który najczęściej kupowany jest w budkach i restauracjach podczas spacerów i wycieczek z rodzicami.

W dniu 10 czerwca grupa pszczółki uczestniczyła również w warsztatach kulinarnych w restauracji "U Kmiecia". Na powitanie dzieci otrzymały piękne kucharskie czapki. Przedszkolaki pod kierunkiem wspaniałych Pań kucharek uczyły się przygotować smaczny śląski obiad: kulały kluski, panierowały kotleciki.

Następnie nadszedł moment degustacji. Wszystkie przedszkolaki z wielkim smakiem zajadały przygotowany przez nich samych pyszny obiadek. Bardzo dziękujemy właścicielom obydwu restauracji oraz całej obsłudze za organizacje tej ciekawej kulinarnej przygody dla naszych przedszkolaków.

Klaudia Biegier

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przedszkole nr 5 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przedszkole nr 5 w Pszczynie" podaj