pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 23 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2266

Portugalia w smakach i kulturze - uczniowie PZS2 na warsztatach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

W maju br. grupa 16 uczniów wraz opiekunami Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki wyjechała do Portugalii na 10 dni w ramach projektu "Sięgnij po więcej". Tematyką wyjazdu były warsztaty kulinarne, językowe i kulturowe.

Portugalia w smakach i kulturze - uczniowie PZS2 na warsztatach · fot. PZS nr 2


Warsztaty kulinarne odbyły się w szkole partnerskiej - ZENDENSINO ESCOLA PROFISSIONAL DE ESPOSENDE. Podczas warsztatów młodzież wraz z uczniami szkoły partnerskiej przygotowywała potrawy kuchni polskiej i śląskiej, a także portugalskiej. Praca w kuchni wymagała od każdego uczestnika posługiwania się językiem obcym, dzięki czemu przełamywali bariery językowe, a przy tym poznawali tamtejszą kulturę.

Pobyt za granicą to dla naszej młodzieży również cenne doświadczenie kulturowe. Udało się poznać Bragę, jedno z najstarszych miast Portugalii. Najbardziej znaną atrakcją jest Sanktuarium Bom Jesus do Monte, do którego wiodą słynne zygzakowate białe schody.

Uczniowie mieli okazję także zobaczyć Porto- drugie co do wielkości miasto w Portugalii położone nad Oceanem Atlantyckim. Znakiem rozpoznawczym Porto jest Ponte Luís I - dwupoziomowy most łączący brzegi rzeki Douro, po której uczniowie płynęli statkiem.

Efektem warsztatów będzie publikacja zawierająca przepisy dań przygotowanych przez uczestników, która niebawem zostanie wydana przez Powiatowy Zespół Szkół nr 2.

Dzięki takim wyjazdom młodzi ludzie mają możliwość tworzenia pozytywnej zmiany we własnym życiu. Wyjazdy zagraniczne to przede wszystkim rozwój osobisty oraz sposób na budowanie tolerancji i międzykulturowego porozumienia.

Projekt "Sięgnij po więcej" o numerze 2019-2-PMU-2146 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Wartość dofinansowania projektu wynosi 98 506,00 PLN.

projekt unijny

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj