pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 15 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1346

W ZSO w Pawłowicach powstanie nowoczesna pracownia elektryczna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj

W Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach powstanie kolejna wyspecjalizowana pracowania zawodowa. Publikujemy wizualizację.

pracowna elektryczna
Wizualizacja pracowni elektrycznej · fot. ZSO w Pawłowicach


Tym razem będzie to sala lekcyjna przeznaczona do kształcenia przyszłych techników elektryków - poszukiwanych fachowców na rynku pracowniczym. Szkoła stara się, aby absolwenci jak najlepiej poradzili sobie na rynku pracy, dlatego stwarza jak najlepsze warunki do nauki. Do tej pory, dzięki pozyskaniu środków unijnych przez gminę, w ZSO powstały pracownia logistyki oraz pracownia chłodnictwa i klimatyzacji wyposażone w specjalistyczne sprzęty do praktycznej nauki zawodu.

Kolejnym projektem, który uzyskał unijne wsparcie, jest właśnie sala, w której zawodowe doświadczenie będą nabywać przyszli elektrycy. Dotychczas uczniowie technikum elektrycznego, uczniowie klas technikum chłodnictwa i klimatyzacji oraz uczniowie liceum podczas lekcji fizyki korzystali z doskonale wyposażonej klasy do nauki elektroniki, elektrotechniki i fizyki, która powstała w szkole w 2019 r.

Obecny projekt zakłada utworzenie pracowni instalacji i maszyn elektrycznych i obejmuje roboty remontowo-budowlane oraz zakup wyposażenia umożliwiającego naukę wykonywania instalacji elektrycznych w zasymulowanej instalacji wyświetlonej na projektorze krótkoogniskowym na ściance edukacyjnej. Pracownia będzie służyć do uzyskania kwalifikacji w zawodzie technika elektryka i górnictwa podziemnego. W ramach promocji ekologicznych systemów elektrotechnicznych planuje się zakup zestawu dydaktycznego do fotowoltaiki, dzięki czemu absolwenci uzyskają kompetencje do instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE).

pracowna elektryczna
Wizualizacja pracowni elektrycznej · fot. ZSO w Pawłowicach


W nowopowstałej sali odbędą się również kursy zawodowe pn. inteligentne instalacje elektryczne realizowane w ramach komplementarnego projektu "Kształcimy zawodowców - odpowiadamy na realne zapotrzebowania rynku pracy", również współfinansowanego ze środków unijnych.

Koszt pracowni elektrycznej opiewa na 348 499,65 zł, z czego aż 85 % czyli 296 224,70 zł zostanie sfinansowane z funduszy unijnych.

Wniosek o dofinansowanie realizacji projektu unijnego pn. "Przebudowa i wyposażenie pracowni zawodowej instalacji i maszyn elektrycznych w ZSO Pawłowice" uzyskał dofinansowanie w maju 2021 r. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla osi priorytetowej: XII. Infrastruktura edukacyjna dla działania: 12.2. Infrastruktura kształcenia zawodowego dla poddziałania: 12.2.1. Infrastruktura kształcenia zawodowego - ZIT.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZSO w Pawłowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZSO w Pawłowicach" podaj