pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 14 czerwca 2021
  • 15 czerwca 2021
  • wyświetleń: 11556

[WIZUALIZACJE] W Wiśle Wielkiej powstanie nowoczesny żłobek

Pustostan przy ulicy Cieszyńskiej w Wiśle Wielkiej zostanie przebudowany na żłobek. Urząd Miejski w Pszczynie ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych. Gmina Pszczyna otrzymała 720 tys. złotych dotacji na budowę żłobka z rządowego programu "Maluch+". W nowej placówce zostaną utworzone 24 miejsca dla dzieci do 3 lat.

Budynek przy ulicy Cieszyńskiej 22 w Wiśle Wielkiej
Budynek przy ulicy Cieszyńskiej 22 w Wiśle Wielkiej · fot. pless.pl


Na potrzeby żłobka zostaną wykorzystane trzy kondygnacje budynku. Na parterze, oprócz stref wejścia, powstaną m.in. dwie sale dla dzieci - każda dla 12 podopiecznych żłobka, łazienka, jadalnia oraz wyjście na taras. Kolejne dwie kondygnacje zostaną przeznaczone na kuchnię, zmywalnię, magazyny, pralnię z prasowalnią, pomieszczenia socjalne i administracyjne.

żłobek
wizualizacja żłobka w Wiśle Wielkiej · fot. materiały przetargowe


Wcześniej budynek przejdzie gruntowną przebudowę (modernizacja dachu, ocieplenie ścian, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, przebudowa pomieszczeń w tym rozbiórka ścian, rozbudowa budynku o dodatkowe pomieszczenia, wykonanie nowych posadzek i instalacji, roboty wykończeniowe, dostawa i montaż urządzeń, niezbędnego sprzętu i wyposażenia).

żłobek
projekt zagospodarowania terenu · fot. materiały przetargowe


Na zewnątrz budynku planuje się zagospodarowanie działki obejmujące: budowę i wyposażenie zewnętrznego placu zabaw dla dzieci zgodnie ze strefami bezpieczeństwa poszczególnych urządzeń zabawowych, zagospodarowanie terenu zielenią i małą architekturą. Powstanie też ogrodzenie obiektu.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał zrealizować inwestycję do 22 grudnia 2021 roku. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi 1,4 mln złotych.

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.