pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 31 maja 2021
  • wyświetleń: 1352

Wszyscy uczniowie powrócili dziś do szkół

Poniedziałek, 31 maja jest dniem, kiedy do swoich placówek wracają wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych i podstawowych (klasy IV - VIII). Od końca października uczyli się oni zdalnie w swoich domach. Powrót odznacza kontakt z rówieśnikami. Wszystkie placówki nadal muszą być dostosowane do wytycznych sanitarnych.

- Wiele miesięcy czekaliśmy na to, aby nauka w szkołach podstawowych odbywała się na zasadach obowiązujących przed okresem epidemii. Poniedziałek jest pierwszym takim dniem. Uczniowie klas IV - VIII po długim czasie mieli okazję zasiąść w szkolnych ławkach. Powrót do szkół oznacza dla młodych ludzi przede wszystkim kontakt z rówieśnikami. To niezwykle ważne, żeby po wielu miesiącach przebywania poza swoim środowiskiem dbać o relację ze szkolnymi przyjaciółmi - informuje burmistrz Dariusz Skrobol. - Rozmawiałem z wieloma nauczycielami, dla których dzisiejszy dzień również jest długo wyczekiwany. Nic tak nie buduje relacji jak bezpośredni kontakt - komentuje.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.