pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Edukacja

  • 25 maja 2021
  • wyświetleń: 6920

Przy Zameczku w Rudołtowicach został otwarty ogród sensoryczny

We wtorek, 25 maja na terenie Ośrodka dla Dzieci i Młodzieży "Zameczek" w Rudołtowicach otwarty został ogród sensoryczny. Nowa zielona przestrzeń będzie służyła podopiecznym oraz lokalnej społeczności. Będą się tutaj odbywać warsztaty hortiterapii.

Przy "Zameczku" w Rudołtowicach został otwarty ogród sensoryczny - 25.05.2021 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


W otwarciu udział wzięli burmistrz Dariusz Skrobol, Beata Białowąs - członek Zarządu Województwa Śląskiego, starosta Barbara Bandoła, a także przedstawiciele Polskiego Związku Niewidomych - Okręg Śląski, a także Lokalnej Grupy Działania Ziemia Pszczyńska.

- Pamiętam jak ten obiekt wyglądał i widzę jak się zmienia. Duże brawa i ukłon dla pani dyrektor Beaty Brom za sposób, w jaki ośrodek jest prowadzony. Dzięki pracy i pasji to miejsce nabrało nowego życia i ducha. Gratuluję - powiedział burmistrz Dariusz Skrobol, wręczając dyrekcji w imieniu swoim i przewodniczącego Rady Miejskiej Leszka Szczotki bon na doposażenie placówki.

Dzięki inwestycji ośrodek wzbogacił się o zielony teren i urządzenia angażujące zmysły pozawzrokowe. Podopieczni będą mogli wszystkiego dotknąć, posmakować, powąchać czy usłyszeć. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.